T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 Bizi Takip Edin:
      
Resmi Gazete


Bulunduğunuz Yer: Güncel İşlemler

 Dernekler Bilgi Sistemi (DERBİS) test uygulaması başlamıştır.
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

DERBİS

Dernekler Bilgi Sistemi (DERBİS) test uygulaması başlamıştır.

DERBİS,  dernek yöneticilerinin İl Dernekler Müdürlüklerine gitmelerine gerek kalmadan, beyanname ve bildirimlerini internet üzerinden verebilmelerine imkan sağlamıştır.

Gerekli yasal düzenlemelerin yapılmasından sonra, güvenli elektronik imza kullanılmak suretiyle, derneklerin kurulması dahil, tüm dernek işlemlerinin DERBİS üzerinden yapılması için gerekli alt yapı oluşturulmuştur.

KULLANICI ADI VE ŞİFRE ALMAK İÇİN YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLER

Elektronik ortamda beyanname ve bildirimleri doldurma yetkisi, dernek başkanına dernek yönetim kurulu kararıile verilir. Dernek başkanı, derneğin merkezinin bulunduğu yerin valiliğine, dernek karar defteri ve konuya ilişkin olarak alınmış yönetim kurulu kararıfotokopisi ile yazılı olarak başvurur. Başvuru yazısı ile karar defteri yetkili il dernekler müdürlüğü personeli tarafından incelenir ve karar fotokopisi mühürlenerek imzalanır. Dernek başkanlarına, il dernekler müdürlüklerince müracaat anında sistemden üretilecek kullanıcı kodu, parola ve şifreyi ihtiva eden kapalı bir zarf verilir. Kapalı zarfın tesliminde, derneğin adı ve kütük numarasını, teslim eden ve teslim alan kişilerin ad ve unvanlarını, zarfın kapalı olarak teslim edildiğini içeren bir tutanak düzenlenir. Bu tutanak dernek başkanı, il dernekler müdürü ve bir personel tarafından tarih ve saat konulmak suretiyle imzalanır.

 


Bu içerik toplam 22.562 kez gösterildi, Site toplam 87.941 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 2 kişi geziyor.

TEL: (432) 214 26 36 FAX: (432) 214 66 90
ADRES: CUMHURİYET CADDESİ HÜKÜMET KONAĞI 65100 VAN e-posta: vanildernekler@vandernekler.gov.tr